Minu seekordseks vestluskaaslaseks on elustiili-disainer Merit Raju. Meriti mõtteist said alguse igasuvine Joogafestival ja Hingele Pai ajakiri, samuti mitmed elust inspireeritud raamatud. Jooga on olnud tema elustiil ja mõtteviis juba kümme aastat, ta on õppinud ka 1,5-aastases hingamisterapeutide programmis ning täiendanud end rasedate jooga ja naerujooga sertifikaadiga. Praegu nimetab ta end pigem elustiili-disaineriks, kombineerides kõiki oma teadmisi. Mõni kuu tagasi ilmus Meriti sulest esseede raamat “Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi” ja kohe-kohe jõuab lugejateni tema seitsmes raamat, “Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni”. Kuna Merit on ise oma elus paaril korral kriise läbi elanud, siis soovisin temaga põrgatada mõtteid, milliseid erinevaid kohanemis- ja toimetulekumehhanisme saaksime tänases keerukas olukorras kõik ise rakendada.
“See oli ca neli aastat tagasi, kui ma töö kaotasin. Taustaks niipalju, et kuigi ma olen juba 13 aastat vabakutselisena toimetanud, siis paaril korral olen ikkagi ka tööle läinud; kui tegemist on olnud nii heade pakkumistega, millest ei saa ära öelda. Kuna aga sel ajal oli see töö minu peamiseks sissetulekuallikaks, lisaks oli mul tol ajal just ka paarisuhe lõppenud ning samuti oli mul kodus väike laps, siis see olukord tekitas minu jaoks päris palju ärevust. Kindlasti oleks mul selles sitatusoonis olnud võimalik oluliselt rohkem muretseda, kui ma ühel hetkel ei oleks jõudnud taipamiseni, et mu meeleseisund on natuke nagu raadio, kus mul on endal võimalik valida, millist kanalit ma parasjagu otsustan kuulata. Kas ma häälestan ennast ärevuse lainele või hoopis loovuse lainele? Mulle meeldis ise mõelda nii, et ma aeg-ajalt otsustasin käia ärevuse lainelt ära puhkamas loovuse lainel. See oli see aeg, kus ma teadlikult valisin loovuse raja, mis aitas mul paika panna, mida ma päriselt oma elus edasi tahan teha. Sellest kriisist kooruski tänaseks juba ilmavalgust näinud ajakiri 'Hingele Pai'.” – Merit Raju
Kuulake ikka ...
PS! Vabandan ka juba ette Skype-i vestluse kvaliteedi pärast, kuid sisu on siinkohal niivõrd palju olulisem kui helikvaliteet.
Lisa kommentaar